Az ATLASZ MEGREMEGETT (Atlas Shrugged) című 1957-es Ayn Rand novellában Richard Halley egy zeneszerző volt, aki a PHAETHON című operát írta, mely a világégést okozó görög mitológiai alakról szólt. Phaethon megpróbálta meghajtani a Nap szekerét és összetörte. Richard Halley operájában viszont Phaethon kezében tudta tartani a Nap szekerét és sikeresen áthajtotta azt az égen, vagyis átírta az eredeti történetet. Halley 24 éves korában, 1989-ben mutatta be a Phaethon-t.
Richard Halley történetének részletei elsősorban Dagny Taggartnak az 2019-es eltűnését körülvevő rejtély visszaemlékezéseiből származnak.
https://www.conservapedia.com/Richard_Halley
Csak érdekességként, a Halley egy 76 évente visszatérő üstökösnek nevet adó neve is, mely üstökös utoljára 1986-ban volt megfigyelhető, vagyis 33 évre az ATLASZ MEGREMEGETT eseményétől Halley-val. A Halley-üstökös által hátrahagyott törmelékrészecskéken a Föld legutóbb 2019. okt. 02-a és nov. 07-e közt haladt át, ez az Orionidák nevű meteorraj.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Halley-%C3%BCst%C3%B6k%C3%B6s
https://kaposvarmost.hu/hirek/bulvar/2019/10/21/a-halley-ustokos-konnyei-jon-az-orionidak-meteorraj-hetfo-ejjel.html
Phaethonról Velikovsky írt az ÜTKÖZŐ VILÁGOK (Worlds in Collision-1950) művében, vagyis 7 évvel az ATLASZ MEGREMEGETT előtt, így nyilván olvashatta a könyvet Ayn Rand. Nos Velikovsky Ovidius művét idézte könyvében, melyben a két Medve, azaz a Nagy- és a Kis-Göncölszekér csillagképek vannak említve: "a két Medve csillagkép megpróbált a tiltott tengerbe merülni, és a Nap szekere a levegő ismeretlen térségeiben hányódott".
Velikovsy a Phaethont (Lángoló csillag), mely egykor a világégést és a Nap mozgásának megzavarását, azaz a pólusok eltolódását okozta, a Jupiterből kivált Vénusz-üstökössel azonosítja, mely végül a Vénusz bolygóvá vált. Azt írja, hogy közhiedelem volt az, hogy a Phaethonból lett a Hajnalcsillag, hogy mindkét félteke népeinek hagyományaiban és csillagászati könyveiben fellelhető, hogy eme lángoló csillag vált Esthajnalcsillaggá.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ages_in_Chaos
Az ATLASZ MEGREMEGETT-ből készült egy 2011-es premieres három részes film is azonos címmel, melynél SZER-ELEM kapcsolat látható.
https://www.imdb.com/title/tt0480239/
Érdekes, hogy az ATLASZ MEGREMEGETT eredetileg 2019-ben játszódik, láthatóan egy pár ezer éve történt üstökös-katasztrófa felidézésével és története megmásításával, hisz 2019. dec. 28-án fedeztek fel egy üstököst a Nagy-Medve (Phaethon történetében szereplő Nagy-Göncöl Ovidiusnál) csillagképben, melynek érkezése a Rák-csillagképből történik, és amely időközben több részre esett a Nap felé tartó útján. Az üstökös neve ATLASZ lett.
https://en.wikipedia.org/wiki/C/2019_Y4_(ATLAS)
Miután 2011-ben bemutatták az ATLASZ MEGREMEGETT-et, 2012-es premierrel pedig bemutatták a FELHŐATLASZ című filmet, melyben a főszereplők közös jellemzője az üstökös mintájú anyajegy, melyre Halle Berry anyukája hitte, hogy rák (Rákból jön az Atlasz-üstökös).
Halle Berry a filmben pedig egy Bogárral indított, melynek 2019-ben ért véget az útja és az Atlasz felfedezése után három nappal mutatták be a bogaras THE LAST MILE-t is.
https://vasarnap.hu/2019/07/14/egy-legenda-vege-befejezodott-a-volkswagen-bogar-gyartasa/
https://fess.hu/egy-korszak-vege-a-volkswagen-bogar-felemelkedese-es-bukasa.html
https://www.imdb.com/title/tt11564692/
A FELHŐATLASZ első üstökösét a 42-es szobában láthattuk a JAMES BOND filmek Q karakteresén.
Q eredetileg nő volt, akit az új Bond filmekben egy homár alakít, mint a SPECTRE-ben is, melyben egy becsapódási kráter és a Kartenhoff meteor szerepelt.